Buy the best web hosting reviews of 2012 and consider reading BlueHost Review and users testimonials.

Zdalna pomoc techniczna

 

Pomoc techniczna może być świadczona w sposób tradycyjny, czyli poprzez wizytę serwisanta u klienta. Często zdarza się, że jest to jedyna możliwa forma pomocy.

Ale w czasach, gdy Internet stał się bardzo powszechny, wiele problemów z którymi borykają się użytkownicy systemów komputerowych można rozwiązać zdalnie. W tym celu korzystamy z produktu lidera na rynku rozwiązań służących do zdalnej pomocy. Mowa o firmie TeamViewer GmbH. Z rozwiązań tej firmy korzysta na świecie już ponad 100.000.000 użytkowników.

Za pomocą programu TeamViewer można w kilka sekund nawiązać szyfrowane połączenie z dowolnym komputerem podłączonym do sieci Internet.


Nadzór i bezpieczeństwo

 • Nad bezpieczeństwem połączeń czuwają wiele instytucji i stowarzyszeń. Program został wyróżniony przez niemieckie Stowarzyszenie Biegłych i Ekspertów ds. Informatyki (BISG e.V.) znakiem jakości z pięcioma gwiazdkami (maksymalna wartość). Niezależni eksperci stowarzyszenia BISG e.V. sprawdzają produkty kwalifikowanych producentów pod względem ich jakości, bezpieczeństwa i obsługi.
 • TeamViewer GmbH jako jedna z niewielu firm na rynku stosuje certyfikowany system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy ISO 9001. W ten sposób nasz system zarządzania jakością spełnia międzynarodowe standardy. (Pobierz certyfikat)
 • TeamViewer przeszedł kontrolę zabezpieczeń przeprowadzoną przez niemiecką firmę FIDUCIA IT AG (obsługującą centra przetwarzania danych w ponad 800 bankach działających w Niemczech), w wyniku której został dopuszczony do stosowania w placówkach bankowych.
 • TeamViewer przeszedł weryfikację zabezpieczeń przeprowadzoną przez niemiecką firmę GAD eG (obsługującą centra przetwarzania danych dla ponad 450 banków działających w Niemczech). W wyniku weryfikacji aplikacja została dopuszczona do stosowania na stanowiskach stacjonarnych (z systemem WinXP) w bankach.
 • TeamViewer pracuje z pełnym szyfrowaniem bazującym na wymianie kluczy publicznych i prywatnych RSA oraz szyfrowaniem sesji 256-bitowym kodem AES. Technika ta stosowana jest również przy protokole https/SSL i uznawana jest za w pełni bezpieczną i zgodną z obecnym stanem wiedzy i postępu technologicznego. Ponieważ klucz prywatny nigdy nie opuszcza komputera klienckiego, zapewniona jest techniczna niemożność odszyfrowania strumienia danych przez komputery podłączone pośrednio w internecie. Dotyczy to również serwerów routingowych TeamViewer.
 • Oprócz automatycznie tworzonego PartnerID TeamViewer generuje dynamiczne hasło sesji, które zmienia się w ustawieniach domyślnych przy każdym uruchomieniu programu i tym samym zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo przed nieuprawnionym dostępem do systemu. Ważne funkcje dodatkowe takie jak transfer danych wymagają dodatkowego, ręcznego potwierdzenia użytkownika. Poza tym ogólnie nie jest możliwe niewidoczne kontrolowanie komputera, ponieważ ze względu na ochronę danych, znajdujących się na odległym komputerze jego użytkownik musi być informowany o próbie dostępu.


Jak skorzystać ze zdalnej pomocy?

Aby skorzystać ze zdalnej pomocy, należy pobrać program TeamViewer QuickSupport (tvqs.exe) przygotowany specjalnie z myślą o klientach firmy thornel.pl

Po uzgodnieniu z naszym serwisem dogodnego dla obu stron terminu, trzeba pobrany wcześniej program uruchomić (nie wymaga instalacji) i podać serwisantowi wygenerowany przez TeamViewer ID i hasło.

Po ustanowieniu połączenia możliwe będzie:

 • Przeprowadzenie prezentacji;
 • Dokonanie wymaganych przez klienta instalacji, aktualizacji, itp.
 • Rozmowa pomiędzy klientem a serwisem przy pomocy czatu;
 • Rozmowa głosowa - tak jak w Skype;
 • Video rozmowa - znów analogicznie jak w Skype;
 • Transfer plików (np. aktualizacyjnych, czy uszkodzonych baz danych do naprawy);


Oczywiście wszystkie czynności przeprowadzane w czasie zdalnego połączenia są widoczne dla użytkownika, więc nie ma obawy o jakieś ukryte działania. Po zamknięciu programu TeamViewer QuickSupport przez użytkownika, serwis traci dostęp do jego komputera.

Free Joomla Templates designed by Website Hosting